فروشگاه ساز ناپ کامرس - ناپ فارسی
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید

ناپ‌کامرس نسخه 4.40، تغییرات و قابلیت‌های جدید (بخش دوم)

ناپ‌کامرس نسخه 4.40، تغییرات و قابلیت‌های جدید (بخش دوم)

یکی از مزیت‌های مهم فروشگاه ساز اینترنتی ناپ‌کامرس (NopCommerce)، توسعه بدون توقف آن توسط تیم طراحی و توسعه این فروشگاه ساز است. این فروشگاه ساز همواره در حال به روز رسانی بوده و در هر نسخه جدید، امکانات و ابزارهای جدیدی جهت بهبود کیفیت نهایی فروشگاه‌های اینترنتی ایجاد شده توسط این فروشگاه ساز، افزوده می‌شود. در چند روز گذشته، تیم توسعه فروشگاه ساز ناپ‌کامرس (NopCommerce)، بعد از فعالیت 10 ماهه، نسخه جدیدی را از این فروشگاه ساز اینترنتی انتشار داده‌اند که در اختیار عموم مشتریان و کاربران قرار گرفته است.


در این پست بخش دوم از مجموعه تغییرات اعمال شده در نسخه جدید فروشگاه ساز اینترنتی ناپ‌کامرس (nopCommerce) خدمت شما عزیزان ارائه خواهد شد. در صورتی که بخش اول از این پست را مطالعه نفرموده‌اید، لطفاً به این صفحه مراجعه بفرمایید.


5- استفاده از فیلترهای ایجکس (AJAX) کاربرپسند تر


تقاضاهای فراوانی مبنا بر پیاده‌سازی فیلترهای ایجکس (AJAX) به منظور ساده‌سازی فرایند جستجوی محصولات در صفحات دسته‌بندی محصولات در فروشگاه‌های اینترنتی ایجاد شده توسط فروشگاه ساز ناپ‌کامرس (nopCommerce)، به صورت پیش فرض و بدون نیاز به استفاده از افزونه وجود داشته است. در نسخه جدید فروشگاه ساز ناپ‌کامرس (نسخه 4.40)، فیلترهای ایجکس (AJAX) به صورت پیش فرض در فروشگاه‌های اینترنتی ایجاد شده توسط این فروشگاه ساز قرار داده شده است تا مشتریان و کاربران این فروشگاه‌های اینترنتی بتوانند به سادگی و بدون نیاز به بارگذاری مجدد صفحه مورد نظر، فیلترهای مشخص شده را اعمال کرده و محصولات مشخص شده را مشاهده نمایند. این امر باعث کاهش بار (Load) بر روی سرور شده و زمان بارگذاری صفحات فروشگاه را کاهش خواهد داد.


6- امکان استفاده از پایگاه داده PostgreSQL


در نسخه جدید فروشگاه ساز اینترنتی ناپ‌کامرس (نسخه 4.40)، امکان استفاده از پایگاه داده PostgreSQL قرار داده شده است. پایگاه داده PostgreSQL، یک پایگاه داده رابطه‌ای (Relational) رایگان، منبع باز (Open-Source) و بسیار محبوب است که در دنیای تجارت بسیار استفاده می‌شود.


در حال حاضر نسخه 4.40 فروشگاه ساز اینترنتی ناپ‌کامرس، به صورت پیش فرض از سه پایگاه داده معروف (MS SQL Server، MySQL، PostgreSQL) پشتیبانی کرده که باعث انعطاف‌پذیری بالاتری خواهد شد و صاحبان تجارت نیز می‌توانند با توجه به نیاز‌های خود، پایگاه داده مورد نظر خود را انتخاب کنند.


7- امکان مشخص کردن تنظیمات فروشگاه‌های ایجاد شده قبل از راه اندازی فروشگاه اینترنتی


در نسخه 4.40 فروشگاه ساز اینترنتی ناپ‌کامرس (nopCommerce)، صاحبان فروشگاه می‌توانند قبل از پیاده سازی فروشگاه اینترنتی، کشور مورد نظر خود را مشخص کنند. در این صورت فروشگاه اینترنتی ایجاد شده، با توجه به کشور انتخاب شده، پک زبان مناسب (که به صورت دستی نیز از این صفحه قابل دریافت و نصب است) را به صورت خودکار دریافت و نصب خواهد کرد. همچنین واحدهای اندازه‌گیری، مالی، ابعادی و دیگر موارد مشابه نیز به صورت پیش‌فرض با توجه به کشور انتخاب شده تنظیم خواهند شد. این قابلیت باعث افزایش سرعت ایجاد فروشگاه‌های اینترنتی شده و میزان کاربرپسندی فروشگاه ساز ناپ‌کامرس را نیز افزایش خواهد داد.


8- افزودن "راهنمای طرز استفاده" برای بخش پنل مدیریت فروشگاه اینترنتی


یکی از مواردی که در گذشته باعث ایجاد سردرگمی برای صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی ایجاد شده توسط فروشگاه ساز ناپ‌کامرس می‌شد، گزینه‌ها و ابزارهای فراوان موجود در بخش پنل مدیریتی بود. صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی که برای بار اول به این پنل وارد می‌شدند، به دلیل آشنا نبودن با گزینه‌های فراوان موجود در پنل مدیریتی، دچار سردرگمی می‌شدند. در نسخه 4.40، برای بخش پنل مدیریت فروشگاه اینترنتی، "راهنمای استفاده" قرار داده شده است که با نمایش راهنمایی‌های گوناگون به صاحبان فروشگاه اینترنتی نمایش خواهد داد که چگونه فروشگاه خود را راه‌اندازی کنند. این راهنمایی‌ها شامل روش‌های افزودن و ویرایش محصولات، تنظیم روش‌های پرداخت و ارسال، روش تنظیم حساب ایمیل فروشگاه و دیگر موارد مشابه خواهد بود.


به منظور مطالعه کامل فهرست تغییرات ایجاد شده در نسخه 4.40 فروشگاه ساز ناپ‌کامرس (nopCommerce)، شما می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید. همچنین برای دریافت آخرین نسخه ناپ‌کامرس لطفاً به این صفحه مراجعه بفرمایید.

نظر خود را بیان کنید