فروشگاه ساز ناپ کامرس - ناپ فارسی
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید

ناپ‌کامرس نسخه 4.40، تغییرات و قابلیت‌های جدید (بخش اول)

ناپ‌کامرس نسخه 4.40، تغییرات و قابلیت‌های جدید (بخش اول)

یکی از مزیت‌های مهم فروشگاه ساز اینترنتی ناپ‌کامرس (NopCommerce)، توسعه بدون توقف آن توسط تیم طراحی و توسعه این فروشگاه ساز است. این فروشگاه ساز همواره در حال به روز رسانی بوده و در هر نسخه جدید، امکانات و ابزارهای جدیدی جهت بهبود کیفیت نهایی فروشگاه‌های اینترنتی ایجاد شده توسط این فروشگاه ساز، افزوده می‌شود. در چند روز گذشته، تیم توسعه فروشگاه ساز ناپ‌کامرس (NopCommerce)، بعد از فعالیت 10 ماهه، نسخه جدیدی را از این فروشگاه ساز اینترنتی انتشار داده‌اند که در اختیار عموم مشتریان و کاربران قرار گرفته است.


در این پست قصد داریم تا مجموعه تغییرات جدید اعمال شده در این فروشگاه ساز را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.


1- به روز رسانی پلتفرم توسعه به .NET 5


تیم توسعه ناپ‌کامرس (NopCommerce)، همواره سعی داشته تا از آخرین فناوری‌های به روز در زمینه تولید و توسعه در محیط وب (Web) استفاده کرده تا به مشتریان و صاحبان تجارت این اطمینان را بدهند که فروشگاه ساز اینترنتی ناپ‌کامرس (NopCommerce) همواره بهینه و ایمن است.


پلتفرم .NET Core یکی از امن‌ترین و پیشرفته‌ترین پلتفرم‌های تولید و توسعه محصولات نرم‌افزاری در محیط وب (Web) است که فروشگاه ساز اینترنتی ناپ‌کامرس همیشه بر اساس این پلتفرم طراحی و توسعه داده شده است. در نسخه جدید این فروشگاه ساز (نسخه 4.40)، از آخرین و به روزترین نسخه این پلتفرم یعنی .NET 5 استفاده شده است که باعث می‌شود فروشگاه‌های اینترنتی ایجاد شده توسط این فروشگاه ساز با سرعت بالاتر و امن‌تر فعالیت کنند. به همین خاطر به تمامی صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی و صاحبان تجارت توصیه می‌شود که فروشگاه اینترنتی خود را از نسخه قبلی ناپ‌کامرس به روز رسانی کرده تا از مزیت‌های فراوان .NET 5 بهره‌مند شوند.


2- بهبود کارایی و سرعت با استفاده از روش‌های نامتقارن (Asynchronous)


نسخه قبلی فروشگاه ساز ناپ‌کامرس (نسخه 4.30)، از سرعت بالایی برخوردار بود، اما با پیاده‌سازی تعداد زیادی از تغییرات عملکردی و استفاده از .NET 5، سرعت به میزان چشمگیری افزایش یافته است. یکی از مهم‌ترین تغییرات عملکردی اعمال شده در نسخه 4.40 ناپ‌کامرس که از جمله تغییرات بسیار درخواست شده از طرف کاربران این فروشگاه ساز بوده است، استفاده از روش‌های نامتقارن (Asynchronous Methods) است که باعث افزایش سرعت فروشگاه‌های اینترنتی ایجاد شده توسط این فروشگاه ساز اینترنتی است. همچنین از دیگر تغییرات عملکردی، بهینه‌سازی کارایی پیاده‌سازی‌های ردیس (Redis Implementation) است.


در نهایت بعد از انجام آزمایش‌ها مختلف مشخص شده است که کارایی نسخه 4.40 فروشگاه ساز اینترنتی ناپ‌کامرس (NopCommerce)، 30% افزایش یافته است.


3- پشتیبانی کامل از قابلیت Web Farm


زمانی که درخواست دسترسی به یک وب‌سایت یا اپلیکیشن اینترنتی افزایش پیدا می‌کند، جهت جلوگیری از کند شدن سرور هاست (Host)، نسخه‌های مشابهی از آن وب‌سایت یا اپلیکیشن در چندین سرور (هاست‌های گوناگون) قرار داده می‌شود و یک متعادل کننده بار (Load Balancer)، درخواست‌های دسترسی را با توجه با میزان بار موجود بر روی هر سرور، به سرور مناسب هدایت خواهد کرد. به این قابلیت Web Farm گفته می‌شود که نسخه 4.40 فروشگاه ساز ناپ‌کامرس به صورت کامل از آن پشتیبانی می‌کند.


به طور معمول جهت متعادل سازی بار برای فروشگاه‌های اینترنتی ایجاد شده توسط فروشگاه ساز اینترنتی ناپ‌کامرس (NopCommerce)، دو روش وجود دارد:


- استفاده از سرویس‌های ابری (Cloud-Based) که به صورت خودکار مقیاس‌پذیر می‌شوند (Auto-Scaling) که از نسخه 3.70 در ناپ‌کامرس موجود بوده.

- استفاده از قابلیت Web Farm از طریق IIS که در نسخه جدید ناپ‌کامرس پیاده سازی شده است. جهت کسب اطلاعات تکمیلی لطفاً این صفحه را مطالعه بفرمایید.


4- احراز هویت چند شاخصه‌ای (Multi-Factor)


احراز هویت چند شاخصه‌ای یا دو مرحله‌ای، یکی از روش‌های ارتقا امنیت در حساب‌های کاربری آنلاین است که امنیت یک حساب کاربری را بیش از استفاده از ایمیل و رمز عبور افزایش می‌دهد.


با استفاده از این روش، هر شخصی که قصد ورود به یک حساب کاربری را داشته باشد، بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور باید کد تولید شده توسط اپلیکیشنGoogle Authenticator را که مختص به همان کاربر و حساب کاربری بوده و به صورت لحظه‌ای تولید می‌شود را نیز وارد کند. این اپلیکیشن بر روی گوشی تلفن همراه کاربر نصب می‌شود.


همچنین امکان توسعه بیشتر این قابلیت با توجه به ماهیت ماژولار بودن فروشگاه ساز ناپ‌کامرس (NopCommerce) به منظور استفاده از ایمیل یا SMS جهت دریافت کد احراز هویت به جای استفاده از اپلیکیشن نیز وجود خواهد داشت.


به منظور مشاهده دیگر تغییرات اعمال شده در نسخه 4.40 فروشگاه ساز اینترنتی ناپ‌کامرس، لطفاً به بخش دوم این پست مراجعه بفرمایید.

نظر خود را بیان کنید