فروشگاه ساز ناپ کامرس - ناپ فارسی
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید

5 نکته به منظور افزایش SEO فروشگاه اینترنتی

کیفیت سئو (SEO) یک فروشگاه اینترنتی امر بسیار مهمی است. برای افزایش کیفیت SEO نکات زیادی وجود دارد که صاحبان فروشگاه و تجارت باید به آنها دقت کنند. در این مقاله پنج نکته کلی به منظور افزایش کیفیت SEO فروشگاه به شما معرفی خواهد شد.


1- ساخت و مدیریت مناسب برچسب‌های متا (Meta Tage) در فروشگاه.

سئو-مدیریت تگ


یکی از اولین و مهم‌ترین اقدامات در راستای بهبود کیفیت سئو فروشگاه، ایجاد برچسب‌های متا منحصر به فرد است. هر صفحه موجود در فروشگاه دارای 3 بخش مهم به نام‌های عنوان متا (meta title)، توضیحات متا (meta description) و کلمات کلیدی (keywords) است. کسب اطمینان از این که هر صفحه دارای این 3 مورد باشد و این 3 مورد در هر صفحه، منحصر به فرد باشد بسیار مهم است. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات ممکن، ایجاد برچسب‌های متا تکراری در بین صفحات است.


2- افزایش سرعت فروشگاه.

سئو-افزایش سرعت


سرعت بارگذاری صفحات فروشگاه یکی از ملاک‌های مهم در رتبه‌بندی فروشگاه و وب‌سایت‌ها در نتایج موتورهای جستجو است. کاربران اینترنت و دنیای مجازی صبر و تحمل کمی دارند. هر چه زمان بارگذاری صفحات فروشگاه بالاتر باشد، احتمال ترک فروشگاه توسط کاربر بیشتر می‌شود.
به منظور افزایش سرعت فروشگاه، اطمینان کسب کردن از بهینه بودن حجم و کیفیت تصاویر، فشرده‌سازی بسته‌های css و javascript و دیگر موارد مشابه بسیار مهم است.


3- کسب اطلاعات بیشتر درباره صفحه نتایج موتور جستجو.

سئو اطلاعات


با داشتن اطلاعات بیشتر درباره صفحه نتایج موتور جستجو (SERP)، مدیران و صاحبان فروشگاه می‌توانند مدیریت خود را در ایجاد و مدیریت محتوا به منظور افزایش کیفیت سئو فروشگاه بهبود بخشند.
کسب اطلاعات از مواردی مانند خلاصه نمایش داده شده از وب‌سایت‌ها در صفحه نتایج جستجو می‌تواند به صاحبان فروشگاه کمک کند تا از روش امتیازدهی  موتورهای جستجوگر به وب‌سایت‌ها آگاهی بیشتری پیدا کنند و در نتیجه فروشگاه خود را به گونه‌ای مدیریت کنند که فروشگاه از نظر موتورهای جستجوگر امتیاز بیشتری دریافت کنند.


4- ایجاد محتوای مفید.

سئو محتوای مفید


محتوای مفید و پرکاربرد باعث جذب کاربرانی می‌شوند که از طریق طرح سؤال در موتورهای جستجوگر به دنبال مطالب خاص هستند. بلاگ یک ابزار بسیار مهم و پرقدرت در زمینه ایجاد محتوا و جلب نظر مشتری است. مشتریانی که جواب سؤالات خود را در فروشگاه شما پیدا کنند، برای خرید نیز به فروشگاه شما مراجعه خواهند کرد و از طرفی هر چه فروشگاه شما جواب سؤالات بیشتر و متنوع‌تری را داشته باشد، کاربران بیشتری از طریق جستجو با فروشگاه شما آشنا خواهند شد.


5- استفاده از ابزار تجزیه‌وتحلیل.

سئو ابزار تحلیل


استفاده نکردن از ابزارهای آماری و تجزیه‌وتحلیل یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات ممکن است. فرض کنید که شما به عنوان مدیر فروشگاه با صرف هزینه به تبلیغ فروشگاه خود پرداخته‌اید. با استفاده از ابزارهای آماری و تجزیه‌وتحلیل شما می‌توانید متوجه شوید که تبلیغات انجام شده چقدر ارزشمند و مفید بوده‌اند. شاید تبلیغات به کاربران هدف شما نرسیده‌اند و از طریق کانال‌های اشتباه پخش می‌شوند. ابزار تحلیل این موارد را برای شما مشخص خواهد کرد.

نظر خود را بیان کنید